top of page

HAKKIMIZDA

Aydoslu Hukuk ve Danışmanlık, Türkiye’nin öncü sigorta şirketlerinden birinin bünyesinde uzun yıllar görev yapmış olan Av. Arb. Nesli Aydoslu Yağcı tarafından 2019 yılında kurulmuştur.


Hukuk büromuz, pratik ve teorik bakış açısını bir araya getirerek alanında uzman avukat ve danışman akademisyen kadrosu ile Sigorta Hukuku alanı ağırlıklı olmak üzere, Şirketler-Ticaret Hukuku, Fikri-Sınai Mülkiyet Hukuku, Aile Hukuku ve İcra İflas Hukuku gibi geniş bir yelpazede sonuç odaklı danışmanlık, uzlaşma ve uyuşmazlık çözümü konularında Türkçe ve İngilizce olarak hizmet vermektedir.


Özellikle, sigortacılık alanında edinilen bilgi ve tecrübe esas alınarak maddi ve bedeni hasar dosyalarının Sigorta Tahkim Komisyonu ve mahkemeler nezdinde takibi yapılmaktadır. Ayrıca, şirket prosedürleri doğrultusunda periyodik olarak hazırlanan raporlar ile müvekkil şirketlerin teknik karşılıklarının en güncel ve doğru şekilde yansıtılması sağlanmaktadır.


Misyonumuz; öncelikle hukuki süreçlerin dava yoluna gidilmeksizin uzlaşma ile sonuçlandırılmasını sağlamaktır. Dava sürecine geçilmesi halinde, dava konusu olaya ilişkin gerçekçi ve olası tüm hukuki sonuçlar değerlendirilerek en uygun hukuki stratejinin avukatlık meslek ilkeleri doğrultusunda müvekkile sunulması, hızlı ve etkin çözümler üretilmesi ve müvekkil haklarının en yüksek derecede korunması temel çalışma ilkelerimiz arasında yer almaktadır.

bottom of page