top of page
NESLİ AYDOSLU YAĞCI, LL.M.
Avukat | Arabulucu | Hayat Dışı Sigorta Hakemi

Eğitim:

• Sussex Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisansı, Onur Derecesi, Brighton/Birleşik Krallık, 2015.

• İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Lisans, Ankara/Türkiye, 2013.

• Özel Saint Benoît Fransız Lisesi, İstanbul/Türkiye, 2007.

Yabancı Diller:

• İngilizce (Yeminli Tercüman)

• Fransızca (Yeminli Tercüman)
 

Meslek Kuruluşlarına Üyelikler:
İstanbul Barosu, 2014.

Adalet Bakanlığı Arabulucu Sicili, 2023.

Çalışmaları:
Av. Arb. Nesli AYDOSLU YAĞCI, zorunlu avukatlık stajını müvekkil portföyü ağırlıklı olarak Türkiye’de yatırım yapmış yabancı şirketlerinden oluşan ve İstanbul’da mukim saygın bir hukuk bürosunda yapmıştır. 

 

Stajını tamamlamasının ardından yüksek lisans eğitimi için Birleşik Krallık’a giden AYDOSLU, uluslararası ticaret hukuku alanındaki yüksek lisans eğitimini “An Economic Analysis of the Conflict between the File-Sharing Techonology and Copyright Law in the Musical Works: the Napster Case in the Current Digital Agenda” başlıklı tez ve onur derecesi ile tamamlamıştır.


Türkiye’ye dönüşünde sektörün öncü sigorta şirketlerinden birinin genel müdürlüğü bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Bu süreçte veri analizi, raporlama teknikleri, ihtilafların sulhen çözümü, sigorta tahkimi ve dava takibi konularında önemli bilgi ve tecrübe elde etmiştir.

2019 yılında ise, sigorta sektörü ve hukuku alanındaki edinimlerini kendi bürosu altında daha geniş bir kitle ile paylaşmak amacıyla Aydoslu Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nu kurmuştur. 

 

AYDOSLU, Sigorta Tahkim Komisyonu’nda uyuşmazlık hakemi olarak görev yapmaktadır. 2013 yılı Türk Patent Enstitüsü Marka Vekilliği sınavını kazanarak, TPE nezdinde kayıtlı marka vekilliğine hak kazanmıştır. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sicili'ne kayıtlı "Arabulucu" olarak arabuluculuk faaliyetini yürütmektedir. 
 

Av. Arb. Nesli AYDOSLU YAĞCI’nın başlıca çalışma alanları sigorta hukuku, uluslararası ticaret hukuku , şirketler ve ticaret hukuku, fikri ve sınai mülkiyet hukuku, aile hukuku ve icra-iflas hukukudur.

Av. Arb. Nesli Aydoslu Yağcı, LL.M.
bottom of page